tajemnicze.pl

Jak CHINY KONTROLUJĄ swoich OBYWATELI i chcą kontrolować Świat!? FILM (pl)

tajemnicze.pl-chiny-jak-kontroluja-swiat
Udostępnij

Jak CHINY KONTROLUJĄ swoich OBYWATELI i chcą kontrolować Świat!? FILM (pl)

Tak już jest w Chinach … a kiedy u nas ?

Czy jesteś świadomy inwigilacji i jak wygląda inwigilacja, kontrola obywateli i cenzura w praktyce ?

Nie ?

To zobacz ten film

Władze autorytarne lub mówiąc dosadniej reżimy zawsze miały oko na to, co mogą mówić i robić ich obywatele, ale sama ilość informacji gromadzonych w mediach społecznościowych i ich funkcje znacznie ułatwiają kontrolę tym właśnie rządom.

tajemnicze.pl-chiny-jak-kontroluja-swiat

Pewnie właśnie dlatego Chiny już od 2014 roku pracowały nad wprowadzeniem tak zwanego Social Credit System w skrócie SCS, który po polsku nazwali byśmy Systemem Zaufania Społecznego.

Jego zadaniem jest stała obserwacja obywateli Chin na każdym kroku poprzez specjalny system monitoringu, który ma pobierać obraz z 500 milionów kamer będąc zintegrowanym z systemem informatycznym służącym do identyfikacji i oceny obywatela mierzonej w punktach.

Niektórzy obywatele i środowiska naukowe przypuszczają, że między innymi zakładka „Usługi miejskie” chińskiego komunikatora WeChat oferująca funkcje takie jak płacenie rachunków za media, planowanie wizyt lekarskich i sprawdzanie punktów karnych za prowadzenie pojazdu również może być zintegrowana z tym przedsięwzięciem.

ZAPRASZAM CIĘ NA >>>t.me/tajemnicze <<< komunikator TELEGRAM (dostępny tylko na smartfony) - inny niż TT i FB - TAM też NA BIEŻĄCO DODAWANE SĄ NOWE WPISY. Jeśli czytasz ten artykuł teraz na smartfonie, t.me/tajemnicze <<< kliknij w ten adres na telegramie i dołącz

Media społecznościowe na przestrzeni lat pokazały swoja ogromna siłę rażenia nawet podczas arabskiej wiosny w wielu krajach udowodniły, że ich przywódcy mają się czego bać.

Jeszcze dwie może trzy dekady temu wielu światowych przywódców myślało, że wraz z bogaceniem się Chin nastąpią wolności polityczne no i się pomylili, bo obecnie są światową potęgą gospodarczą a jest wręcz odwrotnie.

Dla mieszkańców państwa środka, kolejny zwrot tego kraju w kierunku bezwzględnego autorytaryzmu oznacza dewastację całych rodzin, praktyk kulturowych i religijnych oraz sposobów życia.

ZAPRASZAM NA FILM⏱ ETAPY ODCINKA:

0:00 – Czy jesteś świadomy inwigilacji?

01:00 – Podziękowania dla widzów

01:20 – Inwigilacyjna codzienność

03:00 – WeChat Chińska super aplikacja

04:20 – Kontrola obywateli

06:15 – Inwiglacja i cenzura w praktyce

08:43 – Dlaczego korzysta się z WeChat?

11:02 – Inwigilacja w skali świata

13:44 – Zakończenie

  Jeśli podoba Ci się mój blog polub i udostępnij go innym. Sprawdź też inne wpisy na blogu.   Jak schudnąć bez odchudzania, bez diety, bez ćwiczeń i bez jojo. Sprawdź To     Wpis pochodzi z bloga Tajemnicze.pl   .....   zobacz więcej: tajemnicze, niewyjaśnione, ciekawe, dziwne a także teorie spiskowe

Jak CHINY KONTROLUJĄ swoich OBYWATELI i chcą kontrolować Świat! FILM (pl)
Tak już jest w Chinach … a kiedy u nas ?
http://tajemnicze.pl/jak-chiny-kontroluja-swoich-obywateli-i-chca-kontrolowac-swiat-film-pl/ …
Czy jesteś świadomy inwigilacji i jak wygląda inwigilacja, kontrola obywateli i cenzura w praktyce ?

ŹRÓDŁA:
dw.com/en/hello-big-broth…
nytimes.com/interactive/2…
spidersweb.pl/2018/10/wechat-…
gdpr.pl/chiny-wprowadzaja-sys…
Doskonale pokazuje to film dokumentalny „Dylemat społeczny” na Netflix


Udostępnij