tajemnicze.pl

Wyprawa na koniec czasu (4K) i TIMELAPSE WSZECHŚWIATA – Filmy (pl)

tajemnicze.pl-timelapse-wszechswiata-wyprawa-na-koniec-czasu-2--filmy-pl
Udostępnij

TIMELAPSE PRZYSZŁOŚCI: Wyprawa na koniec czasu (4K) i TIMELAPSE CAŁEGO WSZECHŚWIATA – filmy (pl)

Jak to wszystko się zakończy? To doświadczenie zabierze nas na wycieczkę do końca czasu, biliony lat w przyszłość, aby odkryć jaki ostatecznie będzie los naszej planety i wszechświata.

Zaczynamy w 2019 i będziemy wykładniczo podróżować przez czas, aby być świadkami przyszłości Ziemi, końca słońca i wszystkich gwiazd, rozpadu protonu, galaktyk-zombie, możliwych przyszłych cywilizacji, wybuchających czarnych dziur, alternatywnych wszechświatów i finału kosmosu – to tylko kilka z nich.

Jest to obraz przyszłości malowany przez współczesną naukę – obraz, który z pewnością będzie ewoluował w miarę upływu czasu, gdy będziemy szukać więcej wskazówek jak rozwinie się nasza historia. Znaczna część nauki jest bardzo młoda – a nowe kawałki układanki wciąż czekają na znalezienie.

Ten ogólny widok czasu daje głęboką perspektywę – żyjemy wewnątrz gorącego błysku Wielkiego Wybuchu, idealnego momentu, aby zanurzyć się w widokach i dźwiękach wszechświata w dniach jego chwały, zanim wszystko zniknie.

Chociaż ostatecznie nadejdzie koniec, mamy praktycznie nieskończoność czasu na grę, jeśli zagrywamy dobrze nasze karty. Przyszłość może wyglądać ponuro, ale jako gatunek mamy ogromny potencjał.

Wystąpiły głosy: David Attenborough, Craig Childs, Brian Cox, Neil deGrasse Tyson, Michelle Thaller, Lawrence Krauss, Michio Kaku, Mike Rowe, Phil Plait, Janna Levin, Stephen Hawking, Sean Carroll, Alex Filippenko i Martin Ress.

FILM I – TIMELAPSE PRZYSZŁOŚCI: Wyprawa na koniec czasu (4K)ZAPRASZAM CIĘ NA >>>t.me/tajemnicze <<< komunikator TELEGRAM (dostępny tylko na smartfony) - inny niż TT i FB - TAM też NA BIEŻĄCO DODAWANE SĄ NOWE WPISY. Jeśli czytasz ten artykuł teraz na smartfonie, t.me/tajemnicze <<< kliknij w ten adres na telegramie i dołącz

FILM II – TIMELAPSE CAŁEGO WSZECHŚWIATA

W kosmicznej skali, historia ludzi trwa zaledwie mgnienie oka.

Poprzez skompresowanie 13,8 miliarda lat istnienia rzeczy do zaledwie 10 minut, ten film pokazuje jakże młodym gatunkiem jesteśmy oraz jak pradawny i rozległy jest nasz wszechświat.

Poczynając od Wielkiego Wybuchu i na pojawieniu się homo sapiens kończąc oraz kierując się aktualnym naukowym konsensusem, każda sekunda tego doświadczenia odpowiada 22 milionom lat. 

A LUDZKOŚĆ TO OSTATNIA SEKUNDA WSZECHŚWIATA

tajemnicze.pl-timelapse-wszechswiata-wyprawa-na-koniec-czasu-2--filmy-pl

Narracja prowadzona przez Briana Coksa, Carla Sagana i Davida Attenborough.

Niezwykle trudno pojąć co właściwie znaczy 13,8 miliarda lat.

Zrozumienie jak oszałamiająco stary jest wszechświat i jak żałośnie malutcy są ludzie na jego tle powinno być tym większe, im częściej obejrzysz ten film.

Oglądanie tego eksperymentu w pokorze sprawi, że może zastanowisz się nad ogromem minionego czasu i nad chwilowością naszej egzystencji.Każde wydarzenie przedstawione w tym filmie jest fascynujące samo w sobie, więc bardzo zachęcam do bliższego zapoznania się z nimi. Zacznij od strony Wikipedii na temat tabeli stratygraficznej.

  Jeśli podoba Ci się mój blog polub i udostępnij go innym. Sprawdź też inne wpisy na blogu.   Jak schudnąć bez odchudzania, bez diety, bez ćwiczeń i bez jojo. Sprawdź To     Wpis pochodzi z bloga Tajemnicze.pl   .....   zobacz więcej: tajemnicze, niewyjaśnione, ciekawe, dziwne a także teorie spiskowe

Wyprawa na koniec czasu – TIMELAPSE PRZYSZŁOŚCI(4K) i TIMELAPSE CAŁEGO WSZECHŚWIATA –
http://tajemnicze.pl/wyprawa-na-koniec-czasu-4k-i-timelapse-wszechswiata-filmy-pl/ …
2 filmy (pl)


Udostępnij