tajemnicze.pl

Transhumanizm – przejściowa forma człowieka, czyli Człowiek 2.0 Dwa bardzo mocne filmy (pl)

tajemnicze.pl-transhumanizm
Udostępnij

Transhumanizm – przejściowa forma człowieka, czyli Człowiek 2.0 Dwa bardzo mocne filmy (pl), które ciężko przeżyjesz. Jeśli nie jesteś na to przygotowany, nie oglądaj.

Jak powiedział
Bill Joy, współzałożyciel Sun Microsystems i największy krytyk transhumanizmu:
Istoty ludzkie dzięki zdobyczom transhumanizmu najprawdopodobniej przypieczętowałyby jedynie swoje wyginięcie.”

tajemnicze.pl-transhumanizm

TRANSHUMANIZM, CO TO JEST

Transhumanizm ma wiele definicji, jednak te chyba zawierają to co istotne:

– Transhumanizm to propagowanie polepszenia kondycji ludzkiej przez ulepszające ludzkie ciało technologie, takie jak wyeliminowanie starzenia się oraz rozszerzenie możliwości umysłowych, fizycznych (cyborgizacje), czy fizjologicznych.

– Lub jak ujął to Robin Hanson, transhumanizm to „pogląd, że nowe technologie są w stanie zmienić świat w następnym stuleciu lub dwóch tak bardzo, że nasi potomkowie w wielu aspektach nie będą mogli być już uważani za ludzi”.

– A transludzie mają być istotami pośrednimi między człowiekiem a postczłowiekiem, które przyswajają sobie najnowsze technologie, style życia i poglądy na świat.(futurolog F.M. Esfandiary)

Jeden z bardziej znaczących krytyków transhumanizmu, Bill Joy, współzałożyciel Sun Microsystems, przekonuje w swym eseju „Why the future doesn’t need us”, że istoty ludzkie dzięki zdobyczom transhumanizmu najprawdopodobniej przypieczętowałyby jedynie swoje wyginięcie.

tajemnicze.pl-transhumanizm

Ale transhumaniści uważają inaczej…

Transhumaniści generalnie wspierają najnowsze technologie, włączając w to wiele kontrowersyjnych, takich jak nanotechnologia, biotechnologia, technologia informacyjna, kognitywistyka czy sztuczna inteligencja, a także hipotetyczne technologie przyszłości jak transfer umysłu i krionika.

Jako że korzenie transhumanizmu wywodzą się ze świeckiego humanizmu, transhumanizm zakłada, że nie istnieją żadne nadnaturalne siły, które miałyby wpływać na ludzkość czy kierować nią.

tajemnicze.pl-transhumanizm

ZAPRASZAM CIĘ NA >>>t.me/tajemnicze <<< komunikator TELEGRAM (dostępny tylko na smartfony) - inny niż TT i FB - TAM też NA BIEŻĄCO DODAWANE SĄ NOWE WPISY. Jeśli czytasz ten artykuł teraz na smartfonie, t.me/tajemnicze <<< kliknij w ten adres na telegramie i dołącz

1 film – polski lektor

2 film – napisy po polskuJESZCZE KILKA SŁÓW O TRANSHUMANIZMIE

Transhumanizm wskazuje na potrzebę, choć nie konieczność wykorzystania nauki i techniki, w szczególności neurotechnologii, biotechnologii i nanotechnologii, do przezwyciężenia ludzkich ograniczeń i poprawy kondycji ludzkiej.

Jednym z prekursorów transhumanizmu był rosyjski filozof Nikołaj Fiodorow, przedstawiciel kosmizmu rosyjskiego, zwolennik osiągnięcia przy pomocy metod naukowych radykalnego przedłużenia ludzkiego życia, ludzkiej nieśmiertelności i wskrzeszenia zmarłych ludzi. Jego „filozofia wspólnego czynu” propagowała „chrześcijaństwo aktywne”, którego celem miało być doskonalenia człowieka, także za pomocą nowoczesnych technologii. Wszystko w myśl własnej interpretacji fragmentu Pierwszego Listu do Koryntian (1 Kor, 15, 21): „Skoro śmierć przyszła przez człowieka, to przez człowieka też dokona się zmartwychwstanie”.


Do dziś rosyjskie środowisko transhumanistów jest jednym z najprężniej rozwijających się na świecie.

Zobacz też artykuł o żywych robotach, zaprogramowanych przez sztuczną inteligencją.

KSENOBOTY, żywe maszyny, to żywe, programowalne organizmy, stworzone przez Sztuczną Inteligencję, które mogą się rozmnażać. Dwa filmy (pl) wyjaśniające co to są ksenoboty
Jak z książki Eda Regisa, opublikowanej w 1995 roku pod tytułem „Nano”, gdzie omawiano koncepcję biologicznych robotów, które można wstrzykiwać z białek…
Już teraz budzą mnóstwo pytań dotyczących etyki.
To, że coś jest cudowne, nie oznacza, że ​​jest etyczne lub dobre dla ludzkości.
Ksenoboty mogłyby zdziałać cuda, ale wszystko zależy od kanałów inwestycyjnych, wykorzystania, sytuacji politycznej i kontekstu. Zasadniczo, kto przykłada do tego rękę i pieniądze, określa funkcje biobotów (ksenobotów).
Mogą np. zostać użyte jako broń biologiczna lub do celów kontroli gospodarczej lub społecznej.
To, że jest cudowne, nie oznacza, że ​​jest etyczne lub dobre dla ludzkości.
Być może trafią w ręce nielicznych, a to zachęca do protestów społecznych.
http://tajemnicze.pl/ksenoboty/
Jak pyta jeden z naukowców…”mogli je stworzyć ale czy powinni?

więcej o TRANSHUMANIZMIE na stronie wikipedii pod hasłem transhumanizm
wikipedia.org/wiki/Transhumanizm

  Jeśli podoba Ci się mój blog polub i udostępnij go innym. Sprawdź też inne wpisy na blogu.   Jak schudnąć bez odchudzania, bez diety, bez ćwiczeń i bez jojo. Sprawdź To     Wpis pochodzi z bloga Tajemnicze.pl   .....   zobacz więcej: tajemnicze, niewyjaśnione, ciekawe, dziwne a także teorie spiskowe

Transhumanizm – przejściowa forma człowieka, czyli Człowiek 2.0 Dwa bardzo mocne filmy (pl), które ciężko przeżyjesz. Jeśli nie jesteś na to przygotowany, nie oglądaj. A to już się dzieje…

http://tajemnicze.pl/transhumanizm-przejsciowa-forma-czlowieka-czyli-czlowiek-2-0-dwa-bardzo-mocne-filmy-pl/ …
Jak powiedział
Bill Joy, współzałożyciel Sun Microsystems i największy krytyk transhumanizmu:
Istoty ludzkie dzięki zdobyczom transhumanizmu najprawdopodobniej przypieczętowałyby jedynie swoje wyginięcie…


Udostępnij