tajemnicze.pl

PO CO BYŁ ŚWIATOWY LOCKDOWN i DO CZEGO POSŁUŻYŁA PANDEMIA!!! I co nas czeka. FILM (pl)

tajemnicze.pl-po-co-byl-lockdown-i-pandemia-film-pl
Udostępnij

PO CO BYŁ ŚWIATOWY LOCKDOWN i DO CZEGO POSŁUŻYŁA PANDEMIA!!! I co nas czeka. FILM (pl). Zrozumiesz wreszcie wszystko…

Tylko szkoda, że nas o tym nie poinformowali.

O ileż mniej byłoby bankructw, nieszczęść i śmierci !!!

Mam tylko jedno pytanie: CZY KTOŚ KIEDYKOLWIEK ZA TO ODPOWIE !!!

Nowy Porządek Świata (recesja i kryzys finansowy 2019-2020, Wielki Reset, koniec obowiązującego systemu monetarnego, Światowe Forum Ekonomiczne, Event 201, cyfrowa waluta banku centralnego, likwidacja gotówki, pandemia, lockdown, gigantyczny i niespotykanej wielkości dług krajów i jednostek, przy ogromnym wzroście bogactw najzamożniejszych, nowe zawody i powstanie grupy bezużytecznych ludzi (zwanymi przez elity „zbędnymi zjadaczami„) i co dalej …) czyli szczegółowe plany elit. Wszystko to znajdziesz w tym artykule i filmie.

Dowiesz się PO CO BYŁ ŚWIATOWY LOCKDOWN i DO CZEGO SŁUŻYŁA PANDEMIA i co potem będzie. To naprawdę wszystko jest zaplanowane!

I to zaplanowane od dawna

tajemnicze.pl-po-co-byl-lockdown-i-pandemia-film-pl

Ten tekst jest zapisem, transkrypcją filmu umieszczonego w tym artykule poniżej.

Ernst Wolff, niemiecki pisarz i dziennikarz, który skupia się na krytyce globalnego systemu finansowego w szczególności roli Międzynarodowego Funduszu Walutowego, Banku Światowego Rezerwy Federalnej, systemu Bretton Woods i rozpowszechnionego na świecie pieniądza fiducjarnego (jak dolar, euro czy nasza złotówka) w grudniu 2020 roku obwieścił koniec obecnego systemu monetarnego.

Ernst Wolff jest autorem około sześciu książek i wielu artykułów „Potęga MFW, kronika łupieżczego najazdu” była na liście bestsellerów, a  „Finansowe tsunami” znalazła się na pierwszym miejscu czasopisma Manager Magazine w zakresie gospodarka.

Ernst Wolf w artykule omawianym w tym filmie, z 3 grudnia 2020 pisze:

Jest grudzień 2020 roku, nawet jeśli do końca roku pozostało tylko kilka tygodni możemy już teraz powiedzieć, że 2020 rok PRZEJDZIE DO HISTORII. Mianowicie jako rok, w którym koniec obowiązującego systemu monetarnego został postawiony i przejście na nowy zainicjowany, a transformacja ta posłużyła do największej w historii redystrybucji majątku.

tajemnicze.pl-po-co-byl-lockdown-i-pandemia-film-pl

OTO KULISY:

Globalny system pieniężny ZAŁAMAŁ SIĘ w latach 2007-2008 i mógł zostać uratowany tylko przez interwencję rządów.

Ponieważ środki finansowe rządów w krótkim czasie się wyczerpały, z pomocą nadeszły banki centralne ze swoim tanim pieniądzem, tzn. tworzyły one coraz większe sumy z powietrza i oddawały je po coraz niższej stopie procentowej.

Pieniędzy nie można jednak w nieskończoność czerpać, a odsetek bez końca obniżać nie rozbijając systemu walutowego.

Dlaczego nie?

Bo pieniądze nie są podarowane ale przyznawane za świadczenie wzajemne i dlatego TWORZĄ DŁUG.

Jeżeli więc za te nowe pieniądze wykupywane są obligacje państwowe lub kredyty przedsiębiorstw, zadłużają się państwa i przedsiębiorstwa ale nie u banków centralnych tylko u banków komercyjnych które przy takich transakcja działają jako pośrednicy (jak to było dotąd).

Aby przełamać ten spiralę długów banki centralne postanowiły między rokiem 2015 a 2018 przejąć stery, przy czym amerykańska Rezerwa Federalna (FED)  jako największy bank centralny świata objęła przewodnią rolę.

FED redukowała stopniowo swoją sumę bilansową, wielokrotnie podwyższając lekko odsetki z takim rezultatem, że GIEŁDY na Boże Narodzenie 2018 przeżyły największy spadek od 70 lat.

Od tego czasu pewnym okazało się, że OBECNY SYSTEM NIE MA PRAWA NA PRZEŻYCIE.

Ta świadomość miała jednak FATALNE NASTĘPSTWA.

Ci którzy ten system kontrolują postanowili go najwyraźniej splądrować do cna, aby następnie WDROŻYĆ NOWY, który daje im jeszcze więcej władzy i umożliwia jeszcze więcej kontroli.

Spójrzmy więc, co w tym celu dotychczas zrobili„, pisze Wolff…

Gdy we wrześniu 2019 roku amerykański RYNEK REPO, gdzie banki z Wall Street pożyczają sobie nocą pieniądze się załamał i kilka głównych banków i funduszy hedgingowych na skutek efektu domina groziło pociągnąć cały system w przepaść, amerykańska Rezerwa Federalna utrzymywała je jeszcze przez 10 miesięcy z setkami miliardów dolarów przy życiu nie zdradzając opinii publicznej nazw odbiorców.

tajemnicze.pl-po-co-byl-lockdown-i-pandemia-film-plI tu najważniejsze – OTO DLACZEGO ZASTOSOWANO LOCKDOWN ŚWIATA i do czego przydała się PANDEMIA – I co będzie dalej

 • W pierwszym kwartale 2020 roku RECESJA (która zapowiadała się już w 2019 roku), zaatakowała pełną parą.
 • Wcześniej zrobiono by wszystko, aby gospodarkę znowu rozkręcić.
 • Tym razem teraz dokonano czegoś zupełnie odwrotnego.
 • Gospodarka została prawie całkowicie zatrzymana przez LOCKDOWN pod pretekstem opanowania PANDEMII.To się wprawdzie nie do końca udało, jak wszyscy oficjalnie wiemy, ale dostarczyło wysoce pożądanej podstawy do akcji ratunkowej która stawia wszystko w cieniu czego dotychczas byliśmy świadkami.

Ingerencja w rynek REPO (przypomnę, że na tzw rynku REPO banki z Wall Street pożyczają sobie nocą pieniądze) i akcja ratunkowa PO LOCKDOWNIE nie były niczym innym niż największym wysypem pieniędzy a tym samym WYZWALACZEM NAJWIĘKSZEJ LAWINY DŁUGÓW WSZECHCZASÓW.

Rezerwa federalna (FED) pomiędzy wrześniem 2019 a październikiem 2020 roku wpompowała łącznie 9 bilonów dolarów do systemu.

USA w samym czerwcu 2020,+ w ciągu tylko 30 dni, zaciągnęły więcej długów, niż w ciągu pierwszych 200 lat swojego istnienia.

Jeszcze raz  – USA ZACIĄGNĘŁY TYLKO W 30 DNI, WIĘKSZE DŁUGI NIŻ W CIĄGU 200 LAT ISTNIENIA !!!!!

I jeszcze jeden, KOLEJNY REKORD, który przyprawia o bóle głowy.

22% dolarów znajdujących się obecnie w obiegu na całym świecie zostało wyemitowane od stycznia 2020 do grudnia 2020 roku !!!!!

Ponieważ te SZTUCZNIE STWORZONE PIENIĄDZE, podobnie jak WCZEŚNIEJSZE PAKIETY RATUNKOWE:

 • nie zostały użyte do nakręcania realnej gospodarki
 • tylko ponownie popłynęły w spekulacje,
 • mamy aktualnie do czynienia z historycznie unikalną sytuacją,
 • mamy najcięższą recesję nowożytności, która ludziom pracującym przyniosła ogromne straty w dochodach,
 • a jednocześnie mamy historycznie rekordowe wzrosty na giełdach które najzamożniejszym przyniosły do dziś niespotykane przyrosty majątków,
 • tym samym plądrowanie systemu walutowego doprowadziło nie tylko do największej społecznej nierówności wszechczasów ale również do stanu, który na trwałe nie jest do utrzymania!!!
 • I właśnie dlatego, odpowiedzialni za ten stan rzeczy pracują nad PLANEM NA CZASY PO PANDEMII,  nad tym co nazywa się CBDC czyli Central Bank Digital Currency (tzw. Cyfrowa Waluta Banku Centralnego)

tajemnicze.pl-po-co-byl-lockdown-i-pandemia-film-plPLAN PO PANDEMII

CBDC – Central Bank Digital Currency (tzw. Cyfrowa Waluta Banku Centralnego)

 • Wg tego planu już niedługo każdy obywatel będzie dysponował tylko jednym i jedynym kontem cyfrowym w Banku Centralnym.
 • Prawdopodobnie za pomocą DIGITAL WALLET (czyli cyfrowy portfel) w smartfonie, wszystkie transakcje będą realizowane przez takie konto.
 • Podatki i kary będą mogły być natychmiast i automatycznie ściągane, pisze dalej Ernest Wolff

Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę google hasło „cyfrowa waluta banku centralnego„.

Na polskich portalach dotyczących kryptowalut można sporo przeczytać na temat tego systemu.

Narracja jest raczej optymistyczna ale czy zasadnie?

 • Najważniejszym celem w krótkiej perspektywie jest przejęcie od banków nadchodzącej lawiny nieściągalnych kredytów.
 • Straty te mają zostać zaksięgowane w bankach centralnych, aby w ten sposób zniknęły.

DOTYCHCZASOWA BANKOWOŚĆ, a więc LOKATY KAPITAŁU I PRZYZNAWANIA KREDYTÓW PRZESTANIE ISTNIEĆ

 • Najważniejszym daleko perspektywicznym celem jest skoncentrowanie czerpania pieniądza w jednych rękach aby w ten sposób mieć wszystkie przepływy waluty pod kontrolą to znaczy, że bankowość jaką dotychczas znaliśmy a więc lokaty kapitału i przyznawania kredytów przestanie istnieć
 • i dojdzie do największej restrukturyzacji bankowości w jej 600 letniej historii
 • a dla obywatela oznacza to LIKWIDACJĘ GOTÓWKI
 • i to co jest również częścią tego planu, że anonimowe płatności nie będą już możliwe
 • wszystkie rozliczenia nie będą tylko finalnie kontrolowane przez banki centralne, ale również przez koncerny  IT, które dostarczą technologii do tej nowej waluty.
 • będziemy więc mieli po raz pierwszy w historii do czynienia z częściowo sprywatyzowanych pieniądzem, który każdego obywatela zarówno dla państwa jak i dla kompleksu IT finansowego robi całkowicie transparentnym i rzuca każdego z nas w 100% na pastwę samowoli jednego (państwa) i drugiego (koncernów IT). 

O dziwo jakiś rok czy dwa lata temu pewien znany i popularny niemiecki ekspert od finansów Dirk Muller, kiedyś nazywany Mr Dax informował z parkietu giełdy frankfurtskiej dla dużej telewizji informacyjnej, dzisiaj przeszedł bardziej na jasną stronę i nie jest kochany przez mainstream, ostrzegał że ta popularność kryptowalut jest sztucznie wywołana i ma służyć budzeniu zaufania obywateli do cyfrowych pieniędzy. Mówił, że dzięki temu dzisiaj każda babcia wie, że Bitcoin to coś dobrego. Przepowiadał, że kryptowaluty będą walutą przyszłości, ale nie w taki sposób jak sobie to wyobrażamy teraz, ale będą kontrolowane centralnie. Dzieci nie będą mogły wydawać pieniędzy na głupoty, a w razie potrzeby będzie można sprawdzić co kupiliśmy sobie 50 lat temu.

tajemnicze.pl-po-co-byl-lockdown-i-pandemia-film-pl

ZAPRASZAM CIĘ NA >>>t.me/tajemnicze <<< komunikator TELEGRAM (dostępny tylko na smartfony) - inny niż TT i FB - TAM też NA BIEŻĄCO DODAWANE SĄ NOWE WPISY. Jeśli czytasz ten artykuł teraz na smartfonie, t.me/tajemnicze <<< kliknij w ten adres na telegramie i dołącz

PROJEKTY CBDC (cyfrowej waluty banków centralnych) w fazach wdrażania NA ŚWIECIE

Ernest Wolff, natomiast wyjaśnia dalej jak daleko zaszły już przygotowania do tej transformacji.

Mówi, że niewiele można o tym powiedzieć bo mało wycieka do opinii publicznej jednak dzięki Bankowi Rozrachunków Międzynarodowych wiemy już, że do połowy lipca 2020 36 banków centralnych rozpoczęło projekty z cyfrowymi walutami.

Polski NBP póki co jeszcze nie, ale o tym za chwilę.

 • Najbardziej dojrzałem projektem wydaje się być singapurski UBIN rozwijany przez singapurski bank centralny.

Przedstawiciel singapurskiego banku centralnego uczestniczył w słynnym „EVENT 201” („WYDARZENIE 201”) w październiku 2019, na którym symulowano obecną sytuację. Więcej o słynnym „EVENT 201” organizowanej konferencji (3,5 godzinnej) symulacji wybuchu pandemii w 18 października 2019 w Nowym Jorku przez trzy podmioty: Johns Hopkins Center for Health Security, Światowe Forum Ekonomiczne i Fundacja Billa i Melindy Gates – zobacz tutaj >>> LINK <<< 

 • Największy z projektów z CBDC został dopiero rozpoczęty w marcu 2020 roku w Chinach (tzw E-JUAN) i znacznie poszerzony latem i jesienią
 • wiemy również że na wyspach Marshalla trwa eksperyment z dolarem amerykańskim
 • podobnie jak na Bahamach gdzie 20 października 2020 roku dla 400 000 mieszkańców wprowadzono cyfrową walutę banku centralnego a mianowicie wymienialny 1:1 na dolara tak zwany SAND DOLAR czyli piaskowy dolar.

tajemnicze.pl-po-co-byl-lockdown-i-pandemia-film-pl


NAJWAŻNIEJSZA INFORMACJA FINANSÓW

Ponieważ waluta USA jest nadal najważniejszą walutą świata następująca informacja może być ważniejsza niż wszystkie dotychczasowe.

23 marca 2020, gdy cały świat skierował swoje oczy i uszy tylko na jeden temat  (pandemii i lockdawnów), w Stanach Zjednoczonych do senatu weszła Ustawa o Bankowości Dla Wszystkich stanowi ona, że każdemu obywatelowi USA od pierwszego stycznia 2021 do dyspozycji zostanie  oddane cyfrowe konto w banku centralnym.

Tym samym rozwój cyfrowej wersji globalnej waluty przewodniej,  znajduje się o wiele bardziej zaawansowanej fazie niż nam się to przedstawia z oficjalnych źródeł, kończy swój artykuł Wolff.

NBP a CBDC (polski e-złoty)

Polski Bank Centralny nie wystartował żadnego projektu z CBDC, wątpliwym jest jednak aby chcieli zostawić złotówkę.

Gdy spojrzymy jak bardzo rząd warszawski:

 • zaangażował się w zatrzymanie gospodarki i
 • jak skrupulatnie wypełnia wszystkie polecenia z UE i
 • jak ucichła już dawno propaganda przekonująca Polaków do wejścia Polski do strefy euro można raczej wyjść z założenia że niedługo otrzymamy ogólnounijną cyfrową walutę Europejskiego Banku Centralnego z siedzibą we Frankfurcie nad Menem. To może być kłopotliwe dla tych którzy mają jakieś zaległości w jednym z państw UniiNa koniec jeszcze jedna ciekawostka od innego ciekawego Niemca. Florian Homm, to były niemiecki biznesmen i bankier inwestycyjny (Absolute Capital Management, fundusz hedgingowy zarządzany przez Homm osiągnął kiedyś wolumen 3 mld usd, ale upadł w 2007 roku a inwestorzy mieli stracić 200 mln usd, za co Homm trafił na 2 lata do włoskiego więzienia), który teraz „przebudził się” i przeszedł na „jasną stronę mocy”.

Nadaje teraz regularnie na YouTube analizując sytuację na rynkach w świecie i tak dalej.

W jednym z ostatnich swoich filmów Florian Homm mówi, że z naprawdę dobrze poinformowanych kręgów dowiedział się, iż po Ustawie o ochronie przed infekcjami następną ustawą ma być Ustawa o gospodarczej i społecznej stabilizacji (po niemiecku GW GS albo inaczej Sholz Concept), która ma dotyczyć:

 • około 12 mln Niemców i
 • ma ona stanowić że 10% majątku powyżej 200000 € zostanie obywatelom skonfiskowane
 • dodatkowo dopóki kryzys nie przejdzie 10% dochodów powyżej 100000 € (nie mówi jednak czy rocznie czy miesięcznie)

Jego wypowiedzi są dosyć emocjonalne i chaotyczne więc trudno ocenić i wiarygodność, bo chwilę później mówi że to perfidny dowcip a jeszcze później niż jest przekonany, że to wejdzie zaznacza jednak że na razie to tylko plotka.

tajemnicze.pl-po-co-byl-lockdown-i-pandemia-film-plW następnym filmie 3 grudnia 2020 roku, Homm zwraca uwagę na tak zwany White Paper Światowego Forum Gospodarczego dotyczący Wielkiego Resetu o którym pewnie już słyszeliście.

White Paper Światowego Forum Gospodarczego dotyczący Wielkiego Resetu

opisuje on zmiany gospodarcze-społeczne jakie mają nastąpić w latach 2020 – 2030.

Ten dokument (White Paper autorstwa Światowego Forum Ekonomicznego), streszczony jest w 2,5 minutowym filmiku, gdzie możemy wysłuchać, że obecny kryzys:

 • To jeden z największych kryzysów naszych czasów, że
 • dotknął każdego jednego z nas,
 • wstrząsnął o naszym systemem społecznym,
 • i zakłócił wszystkie sektory naszych gospodarek,
 • a zautomatyzowanie pracy połączone z globalną recesją, doprowadziło pracowników do utraty pracy w szybszym tempie niż w poprzednich latach i
 • oczekuje się że ten trend będzie trwał.
 • Postępujące zmiany w podziale pracy pomiędzy ludźmi, maszynami i algorytmami mogą doprowadzić globalnie do przemieszczania się 85 mln miejsc pracy w następnych pięciu latach,
 • a jednocześnie może pojawić się 97 mln nowych ról takich które są bardziej dostosowane do nowej dystrybucji zadań.
 • W 2025 przedsiębiorstwa oczekują przemieszczenia (cokolwiek to znaczy) około 6% ich całkowitej siły roboczej
 • a co drugi pracownik będzie potrzebował reskilling czyli zmiany kwalifikacji
 • a ci pracownicy, którzy pozostaną w swoich dotychczasowych rolach będą potrzebowali 40% update swoich kwalifikacji aby dostosować się do zmieniającego się rynku pracy.
 • Zatem istnieje sposób aby wspólnie wyciągnąć korzyści w tych trudnych czasów
 • Dekady badań pokazały, że największą wartością każdej gospodarki czy przedsiębiorstwa jest jego kapitał ludzki (to takie określenie od którego zawsze robi mi się niedobrze)
 • na całym globie przedsiębiorstwa doświadczają już niedoboru kwalifikacji relewantnych dla przyszłych zadań i inwestują w zmiany lub podnoszenie kwalifikacji ich siły roboczej
 • organizacje mówią że do  2025 będą kształcić powyżej 70% zatrudnionych aby zapewnić że będą mogli płynnie przejść do zawodów jutra

tajemnicze.pl-po-co-byl-lockdown-i-pandemia-film-pl • ZAWODY JUTRA wg White Paper Światowego Forum Ekonomicznego (omawiane w tym 2,5 minutowym filmiku ich autorstwa) TO:
 •  inżynierowie (DevOps Engineers) chodzi synergię pomiędzy działami wytwarzania oprogramowania Dev i zarządzania systemami Ops,
 • specjaliści od sztucznej inteligencji (AI Specialists),
 • menadżerzy cyfrowego marketingu (Digital Marketing Managers),
 • specjaliści pozyskiwania talentów(Talent Acquisition Specialists),
 • i specjaliści od sukcesu klienta (Customer Success Specialists).
 • nabycie nowych kwalifikacji które pozwolą im wejść w te nowe role ma pracownikom zająć od 2 tygodni do 5 miesięcy (To ciekawe… aby zostać specjalistą od sztucznej inteligencji wystarczy 5 miesięcy ?!) Ale dane pokazują, że ci pracownicy nie będą potrzebowali perfekcyjnych kwalifikacji, aby rozpocząć przejście.
 • podczas gdy 2/3 pracodawców oczekuje zwrotu inwestycji w programie zmiany kwalifikacji zatrudnionych w ciągu tylko jednego roku (i tu się zaczyna) rządy będą musiały również wkroczyć w to aby apdejtować i zrefundować systemy edukacyjne, aby zapewnić, że przeniesieni pracownicy będą mieli adekwatne sieci bezpieczeństwa.
 • Tym nowym zarządzaniem i współpracą możemy zamienić ten światowy kryzys w unikalną okazję do przejścia w przyszłość pracy zawodowej która jest angażująca godziwa i trwała (jak słychać na końcu filmiku dotyczącego White Paper).

tajemnicze.pl-po-co-byl-lockdown-i-pandemia-film-plTen filmik brzmi bardzo optymistycznie, jednak Florian Homm analizuje dalej ten White Paper i dochodzi do konkluzji, że:

 • W przyszłych 10 latach, jakieś 2/3 wszystkich miejsc pracy stanie się bardzo niepewnych a 1/3 jest zagrożona,
 • 84% wszystkich procedur pracy ma zostać zdigitalizowana,
 • 83% ludzi ma zacząć pracować zdalnie czyli bez kontaktów innymi,
 • jednak 50% zadań zdalnej pracy ma zostać zautomatyzowanych.
 • Wygląda więc na to, że sporo ludzi na całym świecie w następnej dekadzie w stanie się niepotrzebnych (czasami zwanymi „bezużytecznymi” lub jak elity na to mówią „zbędnymi zjadaczami”.
 • Najwygodniej chyba byłoby się ich pozbyć.
 • To by wyjaśniało inną akcję, która obecnie przebiega… czyli PANDEMIĘ i wszystko co z nią jest obecnie związane.ZAPRASZAM NA FILM, którego transkrypcja jest powyżej.

Nasuwa mi się tylko jedno pytanie: czy ktoś za to wszystko kiedykolwiek odpowie !!!!

Pozostałe 4 filmy z tej serii >>>CO PO PANDEMII znajdziesz tutaj pod tym LINKIEM, czyli „Co nas czeka po obecnym kryzysie 2020-21? I dlaczego. Zrozumiesz to. Filmy (pl)” <<<

Koniecznie też >>> obejrzyj CAŁY FILM „Wezwanie do przebudzenia” – znajdziesz w nim metodę manipulacji umysłu, którą rządzący stosują od wieków. Gdy ją poznasz, nie dasz się więcej oszukać – LINK <<<

Posłuchaj też >>>eksperta WHO „O co im wszystkim chodzi, wszystko jest zaplanowane do 2031 roku LINK <<<  Jeśli podoba Ci się mój blog polub i udostępnij go innym. Sprawdź też inne wpisy na blogu.   Jak schudnąć bez odchudzania, bez diety, bez ćwiczeń i bez jojo. Sprawdź To     Wpis pochodzi z bloga Tajemnicze.pl   .....   zobacz więcej: tajemnicze, niewyjaśnione, ciekawe, dziwne a także teorie spiskowe

PO CO BYŁ ŚWIATOWY LOCKDOWN i DO CZEGO POSŁUŻYŁA PANDEMIA!!! FILM (pl)
I co nas czeka.
Zrozumiesz wreszcie wszystko…
http://tajemnicze.pl/po-co-byl-swiatowy-lockdown-i-do-czego-posluzyla-pandemia-i-co-nas-czeka/ …
Tylko szkoda, że nas o tym nie poinformowali.
Ileż mniej było by bankructw, nieszczęść i śmierci !!!


Udostępnij